یک تکنیک عالی پیاده روی، راحتی، قدرت و سرعت بهتری به شما میدهد. چه مبتدی باشید و چه بخواهید تمرینات پیاده روی خود را بهبود ببخشید، این چهار مرحله باعث ایجاد تفاوت در پیاده روی شما خواهد شد.

بسیاری از افراد بدون فکر کردن درباره فرم مناسب راه رفتن پیاده روی میکنند. اما وضعیت شما، حرکت پا، گام برداشتن و استفاده از حرکت بازو تفاوت زیادی در سرعت و توانایی پیاده روی با انرژی شما دارد.

یادگیری استفاده از وضعیت پیاده روی مناسب به شما کمک میکند تا نفس عمیق تر بکشید، شانه ها و گردن خود را شل کنید و از درد کمر و لگن جلوگیری کنید. با استفاده از حرکت بازو و پای مناسب، خود را با قدرت و بدون تلاش تلف شده به جلو سوق خواهید داد.

شما از تکنیک پیاده روی استفاده خواهید کرد، چه در پیاده رو ، چه در مسیر ، چه روی تردمیل. یاد بگیرید که چگونه به درستی راه بروید.

حالت پیاده روی

وضعیت استقرار اولین قدم برای پیاده روی راحت و با انرژی است. حالت پیاده روی خوب به شما امکان می دهد نفس عمیق بکشید ، عضلات اصلی خود را درگیر کنید و از عضلات پا و باسن خود برای قدم زدن طبیعی استفاده کنید. همچنین در بسیاری از افراد پادزهری برای از بین بردن اثرات سوء محل کار و استفاده از تلفن همراه است.

وضعیت بد پیاده روی، پس از آن می تواند موجب درد دربخشهایی از بدن گردد، در حالی که حالت پیاده روی درست می تواند آنها را تسکین دهد. در شروع هر پیاده روی، چند ثانیه زمان بگذارید تا وضعیت پیاده روی خود را تنظیم کنید.

گام هایی برای استقرار عالی

 1. روی هر دو پای خود صاف بایستید به طوریکه پاهای از هم کمی فاصله داشته باشند و با احساس راحتی توأم باشد، انگشتان پاها مستقیم رو به جلو و بدون زاویه باشد اما اگر زاویه کمی داشته باشند قابل قبول است.
 2. به جلو یا عقب خم نشوید.
 3. پشت خود را قوس ندهید.
 4. ماهیچه های شکم خود را کمی منقبض کنید و عضلات اصلی خود را درگیرکنید. این به حفظ وضعیت مناسب هنگام راه رفتن کمک میکند.
 5. با چرخش اندک لگن خود به سمت جلو، باسن خود را به سمت داخل ببرید. این امر شما را از قوس دادن به پشت و یا خم شدن به جلو باز می دارد.
 6. چشمان خود را 20 فوت جلوتر از خود متمرکز کنیدسر شما در حالتی قرار میگیرد که چشمان شما در حال نگاه کردن به آن است.
 7. چانه خود را به طور موازی با زمین نگه داریداحتمالاً با نگاه کردن 20 فوت جلوتر، این مسئله را اصلاح کرده اید، اما یک لحظه دقت کنید که چانه شما به سمت بالا یا پایین نباشدقدم زدن در حالی که چانه شما به سمت پایین است (مثل هنگام چک کردن تلفن همراه) کشش را روی گردنتان قرار می دهد.
 8. شانه های خود را بالا و کمی به سمت عقب نگه دارید طوری که احساس راحتی داشته باشیداین کمک خواهد کرد تا تنشی را که بسیاری از افراد در شانه های خود دارند، برطرف کند. همچنین موقعیت شما برای استفاده از حرکت بازو را تعیین میکند. اکنون شما وضعیت مناسبی برای شروع راه رفتن دارید.

حرکت بازو

حرکت بازو میتواند قدرت بیشتری در قدم زدن به شما بدهد، 5 تا 10 درصد کالری بیشتری بسوزاند و به متعادل شدن حرکت پاهای شما کمک کند. معمولاً هنگام اضافه کردن حرکت بازو، سرعت بیشتری کسب میکنید.

اما در بین عموم افراد مشاهده می شود که سرعت حرکت بازوها مناسب و بیشتر اوقات زیاد است که موجب میشود بازوها زیاد به پشت بروند، از بدن عبور کنند یا به بیرون رونداین نوع حرکت بازو به شما کمک نمیکند.

گام هایی برای حرکت صحیح بازو در حال حرکت

 1. آرنج های خود را 90 درجه خم کنید.
 2. دستان خود را بطور جزئی ببندید، طوری که نه دستانتان مشت و نه باز باشد اما آنها را محکم نکنید. بستن مشت های شما میتواند فشار خون شما را بالا ببرد.
 3. در هر گام، بازوی روبروی پای جلو شما مستقیماً به جلو می آید، نه مورب.
 4. هم زمان بااینکه پای جلو به عقب برگردد، بازوی مخالف مستقیم نیز به عقب برمیگردد.
 5. آرنج های خود را نزدیک بدن خود نگه دارید (مثل بال زدن مرغ نباشد که آرنج ها به بیرون و دور از بدن باشند).
 6. دست جلو شما نباید از نقطه مرکزی بدن شما عبور کند.
 7. هنگام حرکت ، دست شما باید پایین نگه داشته شود، نباید بالاتر از قفسه سینه شما باشد.
 8. اگر با حرکت بازوهای خود بعد از مدتی احساس خستگی میکنید، 5 تا 10 دقیقه یک بار انجام دهید و پس از آن بگذارید بازوهای شما استراحت کند.

حرکت پا

گام برداشتن و حرکت پا  یک راه پیمایی است. کفشهای انعطاف پذیر این امکان را برای شما فراهم میکنند که بتوانید راحت قدم بزنید. اگر پاهای شما به جای چرخیدن و نرم فرود آمدن، روی زمین کوبیده میشوند، احتمالاً کفش شما خیلی سفت است.

مراحل صحیح قدم زدن

 1. ابتدا پاشنه پا روی زمین قرار بگیرد.
 2. چرخش و حرکت را از پاشنه تا پنجه پا انتقال دهید.
 3. انگشتان پا را رو زمین قرار دهید.
 4. پای عقب را به جلو بکشید تا دوباره پاشنه پا روی زمین قرار گیرد.

این طبیعی است زمانیکه شما برای اولین بار شروع به تغییر حرکت پا در پیاده روی برای تناسب اندام یا قدم زدن میکنید. در عضلات ساق پای خود که هنوز تقویت نشده اند، احساس خستگی و درد داشته باشید. 

قدم زدن

فشار به پای عقب شما کلید راه رفتن با قدرت و سرعت است. متأسفانه، بسیاری از افراد عادت به سبقت گرفتن دارند و گامهای بلندتری برمیدارند. این فشار بیشتری به مفاصل پا وارد میکند و از قدرت پیشروی میکاهد.از یک دوست بخواهید که شما را در هنگام راه رفتن تماشا کند تا ببیند آیا از الگوی راه رفتن معمول خود سبقت میگیرید یا خیر.

گام های خود را از طریق پای عقب طولانی کنید.

قدم خود را از طریق پای عقبی بلند کنید تا قدرت و کارایی خود را بهبود بخشید. پای جلوی شما باید به مرکز بدن شما نزدیکتر شود. شما با گامهای بلندتر بوسیله ی پای جلو، چیزی به دست نمی آورید.

به این فکر کنید که پای عقب خود را روی زمین طولانی تر نگه دارید و به خود فشار بیاورید تا قدرت خود را به آن اضافه کنید. 

گام برداشتن صحیح را تمرین کنید.

همانطور که با حالت درست قدم میزنید و از پاشنه پا تا انگشتان حرکت را انتقال میدهید، تمرکز کنید که پای عقب را روی زمین طولانی تر نگه دارید و فشار خوبی به خود بدهید. همچنین میتوانید در مورد کوتاه نگه داشتن قدم خود در جلو فکر کنید، اما اگر پای عقب شما روی زمین طولانیتر باشد، احتمالاً خود آن را اصلاح خواهد کرد.

زمانیکه این الگوی راه رفتن جدید را تمرین کردید و. در آن مهارت پیدا کردید و احساس راحتی داشتید، می توانید با انجام گام های بیشتر و کوتاهتر سرعت را افزایش دهیداین کاری است که افراد ماهر در این زمینه سرلوحه خود میکنند.

به این نوشتار امتیاز دهید
امتیاز فعلی
امتیاز دهی شما
فقط اعضا می توانند نظر دهند لطفا عضو شوید تا از امکانات سایت بهره مند شوید

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

هیچ نظری داده نشده

طراحی و اجرا شرکت پناه نیک پندار 09121721004

آسانسور و بالابر