FST-7 توسط مربی مشهور جهان، هانی رامبد ایجاد شده یکی از موفق ترین سیستمهای تحول بدنی است که تاکنون ایجاد شده است. این مورد در بهترین بدنسازان جهان از آماتورها گرفته تا نخبگان حرفه ای که بارها و بارها عناوین ملی، بین المللی و المپیا را کسب کرده اند به اثبات رسیده است. بدون تردید، نتایج چشمگیر ایجاد می کند.

FST-7 مخفف Fascia Stretch Training است و 7 به هفت گام که معمولاً به عنوان تمرین نهایی برای قسمت هدف بدن انجام می شود اشاره دارد. آنها جزئیاتی از یک سیستم کامل هستند که برای استخراج پاسخ حداکثر هورمونی و هیپرتروفی (افزایش حجم و اندازه) عضلات طراحی شده اند. وقتی به عضله اسکلتی فشار قابل توجهی وارد می شود، موجب افزایش پروتئین های انقباضی مانند اکتین و میوزین میشود. افزایش پروتئین های انقباضی منجر به افزایش قدرت و حجم عضلات می شود.

علاوه بر این، افزایش تقاضای متابولیک و متابولیت مانند لاکتات از آموزش FST-7 ممکن است منجر به افزایش تولید هورمونهای آنابولیک شوداین همان چیزی است که FST-7 را از بسیاری از سیستم های آموزشی دیگر جدا می کند. در حقیقت، عضله بزرگتر منجر به پتانسیل قدرت بیشتر می شود که به نوبه خود امکان انتقال فشارهای بیشتر را فراهم می آورد. در نتیجه تحریک عضلات تا حد زیادی، می تواند باعث هیپرتروفی شود. در مورد رژیم غذایی مناسب، برنامه نویسی FST-7 مکملی است که می توان به آن کمک کند.

اگر تازه FST-7 شروع کردید، باید از انجام لیفت های ترکیبی در این نوع برنامه خودداری کنید، زیرا آنها نیاز به تعادل و استفاده از ماهیچه های کمکی دارند. این حرکات تمرکز را از عضله هدف خارج کند. این مرحله از ورزش برای بهینه سازی هیپرتروفی عضلات ضروری است.

این عامل کلیدی واحدهای حرکتی عضلانی را مجبور به مدیریت مقادیر بیشتری از فشار میکند که موجب افزایش ظرفیت آنها می شود. دستگاه ها و سیمکش ایده های خوب و کم هزینه ای هستند.

وزنه ها، مانند هالتر و دمبل، نیز می توانند بسیار مناسب باشند تا در پایان تمرین برای آن گروه عضلانی مورد استفاده قرار بگیرند.

هدف این است که با رساندن ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، خون، اکسیژن و غیره به عضله و نیام یا فاسیا (لایه های پرده مانندی از جنس کلاژن که اغلب در تمام نقاط بدن از فرق سر تا نوک پا را می پوشاند و بسته به نوع آن (سه نوع) یا ماهیچه ها را از هم جدا نموده یا گروه های ماهیچه ای را در جای خود ثابت نگه داشته و یا ماهیچه ها را به ماهیچه های دیگر متصل می کنند) تقویت کنید تا به رشد حداکثر ماهیچه کمک شود. اینجاست که تغذیه و مکمل به یک عامل مهم برای دست یافتن به این مهم محسوب می شود. نیام، عامل محدود کننده دستیابی به رشد عضلات است چرا که اطراف ماهیچه را احاطه کرده و فقط عضلات به همان اندازه امکان رشد خواهد داشت. این سیستم تمرینی در راستای کشش نیام است که فضای بیشتری برای رشد عضلات فراهم می کند.

گنجاندنFST-7 در آخرین تمرین برای افرادی که تازه از این برنامه استفاده می کنند، توصیه می شود. اما در مورد ورزشکاران پیشرفته در این زمینه، می توان آن را به عنوان اولین تمرین انجام داد تا شوک و کشش بیشتری به نیام و تقویت رشد ماهیچه ها صورت پذیرد.

FST-7 یک برنامه تمرینی جدی است. بسیاری از بهترین ورزشکاران فیزیکی و بدنسازی جهان به دلیل دستیابی سریع  به نتایج مورد نظر از این برنامه استفاده می کنند. با این حال، این برنامه به گونه ای طراحی شده است که برخلاف هر برنامه تمرینی دیگری که تاکنون تجربه کرده اید، بیشتر شما را تحت فشار قرار می دهد. کار شما را دشوار نموده و با محدودیت های خودتان روبرو می کند و اراده و توانایی شما را برطرف کردن آنها می سنجد. از همه مهمتر، این تعهد شما را برای به فعلیت رساندن پتانسیل های درونی و شکستن تمام موانعی که در DNA شما نهادینه شده است، آزمایش می کند. اکنون سوال این است: آیا حاضر هستید آن را امتحان کنید؟

در آخر توجه داشته باشید که قبل از شروع هرگونه برنامه ورزشی یا ورزش از جمله FST-7 با پزشک مشورت کنید. هنگام انجام هرگونه فعالیت ورزشی، احتمال آسیب دیدگی وجود دارد. شما باید با فرم، تکنیک ها و آمادگی برای تمریناتی که انجام می دهید و تجهیزات مورد استفاده آشنا باشید. همیشه هنگام انجام ورزش، از تکنیک های ایمن و تجهیزات محافظ استفاده کنید. اگر با تکنیک ها و تجهیزات مناسب و بی خطر برای تمریناتی که قصد انجام آنها را دارید ناآشنا هستید، لطفاً قبل از انجام آنها مشاوره و کمک بخواهید. اگر از سلامت خوبی برخوردار نیستید یا معلول هستید، نظر پزشک یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود را جویا شوید و فقط تحت نظارت کامل ورزش کنید. در صورت بروز سردردهای خفیف، سرگیجه، تنگی نفس یا ناراحتی، ورزش را قطع کنید و با پزشک یا سایر ارائه دهنده خدمات بهداشتی مشورت کنید.

به این نوشتار امتیاز دهید
امتیاز فعلی
امتیاز دهی شما
فقط اعضا می توانند نظر دهند لطفا عضو شوید تا از امکانات سایت بهره مند شوید

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

هیچ نظری داده نشده

طراحی و اجرا شرکت پناه نیک پندار 09121721004

آسانسور و بالابر