کتل بل که یک وزنه شبیه به یک توپ دسته دارمی باشد که تاریخچه آن به روسیه برمیگردد. جنس کتل بل غالبا از چدن ساخته می شوند ودرتنوع بالایی از وزن برخوردار است و در سایزهای مختلف عرضه میشوند. از وزن 2 کیلوگرم شروع شده و تا 50 کیلو هم افزایش می یابد. مزایای استفاده از تمرینات بدنسازی کتل بل بسیار است، اما مهمترین ویژگی آنرا می توان قرار گرفتن وزن کتل بل پایین تر از دسته آن دانست. این ویژگی باعث اجرای بهتر در حرکات پرتابی یا بالستیک با این وسیله ورزشی می شود. همچینین، در زمان اجرا تمرینات بدنسازی کتل بل تمامی گروه های عضلانی بدن فعال می باشند. این ویژگی باعث می گردد که علاوه بر افزایش میزان چربی سوزی، عضلات سریع تر تغییر فرم دهند.

علاوه بر اینها فواید کتل بل به صورت موردی شامل:
  • افزایش استقامت
  • تناسب اندام و فرم دهی و قدرت بخشی به تقریبا تمامی عضلات بدن
  • افزایش انعطاف پذیری
  • کمک به چربی سوزی
  • این اجازه را به شما می دهد که در هرکجا وهرزمان بتوانید یک جلسه تمرینی متمرکز و کارآمد را داشته باشید
برخلاف دمبل یا هالتر، کتل‌بل وزنه‌ای دارد که از دسته آن پایین‌تر است. این ویژگی در حرکت‌های سریع و متغیر به نیروی پرتابی آن شدت می‌بخشد و باعث می‌شود که وزنه از چیزی که هست، سنگین‌تر به نظر بیاید. همچنین فشار بیشتری روی عضلات ثبات‌دهنده، ستون فقرات و تعادل شما می‌آورد که منجر به به‌دست آوردن حجم بیشتر (و بسیار سریع‌تر) می‌شود. به علاوه، کتل‌بل به خاطر دسته ضخیمش، ابزاری فوق‌العاده برای بهبود نیروی گرفتن دست شما است.
 
مانند هر ابزار دیگر، کتل بل  نیز دارای اشکالاتی است. به طور مثال، کتل بل بسیار سنگین‌تر از وزنه‌های آزاد است و علاوه بر این یادگیری نحوه انجام این تمرین‌ها طول می‌کشد و به دلیل مؤلفه تعادل و مهارت، باید زمان قابل‌توجهی در یادگیری تمرینات بنیادی صرف کنید. اگر چندین تمرین پیشرفته نادرست انجام شود می‌تواند خطرناک باشد و اشکال در این تمرینات، جبران نشدنی بودن اشتباهات است. اشتباه انجام دادن کتل بل باعث درد می‌شود. اگر زمانی که کتل بل را بالای سر نگه می‌دارید نادرست انجام دهید، ممکن است باعث کبودی ساعد یا بدتر از آن شود.
 
کتل بل با تعدادی از روش‌ها قابل انجام است. اول اینکه، هر تمرینی که با هالتر یا دمبل انجام شود با کتل بل هم می‌توان انجام داد؛ بنابراین ابزاری عالی برای افزایش حجم عضله، افزایش قدرت و توسعه توان هست. علاوه بر این، طراحی منحصربه‌فرد آن اجازه انجام طیف وسیعی تمریناتی می‌دهد که نمی‌توانید با هالتر و دمبل انجام دهید. در آخر نیز از کتل بل برای تمرینات اینتروال استفاده می‌شود. یادگرفتن نحوه گرفتن و نگه‌داشتن مناسب کتل بل باعث می‌شود در زمان صرفه‌جویی کنید و از کبودی و ناامیدی رهایی یابید. قبل از انجام تمرین، زمان خاصی را برای یادگیری گرفتن و نگه‌داشتن کتل بل اختصاص دهید.
با ما همراه باشید.
به این نوشتار امتیاز دهید
امتیاز فعلی
امتیاز دهی شما
فقط اعضا می توانند نظر دهند لطفا عضو شوید تا از امکانات سایت بهره مند شوید

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

هیچ نظری داده نشده

طراحی و اجرا شرکت پناه نیک پندار 09121721004

آسانسور و بالابر